1
/
of
4
Part of the Forge Range
Forge Side Table
Forge Side Table
This product has recently gone out of stock and has not been reorded yet. It will be at least four months before it is back in stock. This will be udated with an ETA once an order has been placed.
Quantity
Regular price
$195.00
Regular price
Sale price
$195.00
Taxes included.
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
The Forge Side Table is a simple industrial piece that is made from sustainable mango wood and steel.
| Range |
The Forge Range See the full range |
| Width | 450mm |
| Depth | 450mm |
| Height | 460mm |
| Colour | Rustic Mango Wood & Black |
| Material | Mango Wood & Steel |
| Assembly | Comes fully assembled |
Viewing
Viewing
A different item from this range is available for viewing at our Warehouse Showroom.
Shipping & Returns
Shipping & Returns

| Brisbane Pickup | FREE |
| Brisbane Delivery | $65 |
|
Outer Brisbane Delivery (Redland (mainland), Moreton Bay Region, Logan, Ipswich) |
$75 |
| Gold Coast Delivery | $100 |
| Sunshine Coast Delivery | $130 |
Safety Warning
Safety Warning

-
Solid Wood
-
Comes Fully Assembled
The
Forge Range
The weathered industrial features of our Forge Range are sure to create a feature in your home. A rough and textured appearance together with the exposed hardware hark back to the rural blacksmith while maintaining a contemporary style. With blackened steel details together with the solid timber panel construction creating the signature look each individual piece of furniture is a unique statement.